Ворзель

Біля Уваровського дому у Ворзелі збудують Французький квартал: деталі

Архітектори з Франції розробляють проект Французького кварталу, який збудують поруч з Уваровським домом у Ворзелі. Він має об‘єднати сам музей, школу №10, парк, а також майбутній Культурний центр в один громадсько-освітній простір.

Біля Уваровського дому у Ворзелі збудують Французький квартал – що відомо

Як розповів мер Бучі Анатолій Федорук, над проєктом працює архітектор Мартін Дюплант‘є, який є президентом Архітектурної асоціації АМО.

За словами бучанського голови, територію навколо Уваровського дому вирішили розвивати як культурно-освітній простір.

З одного боку важливо зберегти та відреставрувати сам Уваровський дім. З іншого – збудувати новий корпус школи №10 та дошкільного навчального закладу, що був зруйнований рашистами. А для зміцнення українсько-французької дружби хотіли б збудувати сучасний культурний простір. Його проєкт презентував у Бучі пан Дюплант‘є”, – зазначає Анатолій Федорук.

Запропонована нова будівля поєднує в собі сучасні рішення для таких просторів з традиційними для Ворзеля дерев‘яними елементами.

Фінансування домовилися шукати разом. Розраховуємо, що ідея такого кварталу сподобається і мешканцям Ворзеля, і тим громадянам Франції, які мають бажання підтримати нашу громаду у відбудові”, – додав мер Бучі.

 

Довідково. Уваровський дім — колишня садиба графині Уварової, пам’ятка архітектури місцевого значення. Побудував будинок у перші роки існування Ворзель київський фабрикант купець 1-ї гільдії Карл Септер, а потім продав графині Наталії Уваровій (1890—1987) — доньці київського цукрозаводчика та мецената Федора Терещенка, яка була заміжня за повітовим предводителем дворянства Уваровим С. С., вдовою вдруге вийшла заміж за французького льотчика Луї де Гідона.

Після жовтневого перевороту 1917 року в колишньому будинку Уварової діяла школа. У ній у 1920—1923 рр. працював вчителем політосвіти та української мови видатний український письменник В. П. Підмогильний. 

На початку 1960-х років у школі відкрили кінотеатр “Космос»”, який існував понад 20 років. У 1990-х історична будівля залишилася бездоглядною, поступово руйнувалася. Сходи з тераси вирвані варварським способом, дах протікав, руйнувалися перекриття. У 2007 році Ворзельська селищна рада провела ремонт будівлі, взяла її на свій баланс.

18 вересня 2007 року після реконструкції у колишньому будинку графині Уварової відкрили Ворзельський музей історії і культури “Уваровський дім”.

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *