Ірпінь Головне Ексклюзив

Екскеруючий справами виконкому ІМР Дмитро Негреша шукає винних у корупції та брехні, але чи безневинний він сам?

Сьогодні знову день, коли ми продовжуємо розглядати звинувачувальні заяви стосовно ірпінського зарплатного скандалу. Тепер розберемо пост Дмитра Негреші — колишнього керуючого справами виконавчого комітету Ірпінської міськради.

Він теж підтримав масовий потік невдоволення майже водночас з усіма: виклав допис 9 квітня зранку. У ньому він розповів, що одне з рішень міськради від 23 листопада 2023 року «Про внесення та затвердження змін в структурі виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету» було нібито сфальсифіковано.

Але до цього факту є декілька питань. По-перше, якщо, як написав сам Негреша, він пішов з посади ще 21 грудня 2023 року, то чому не помітив підробку ще листопадного рішення раніше та не оголосив про неї публічно? Адже він вже не працював в Ірпінській міській раді, а став першим заступником Бородянського селищного голови. Тобто фактично ніякої небезпеки для того, щоб висловитися, не було. 

Перейдемо до другого питання. Колишній керуючий у своєму дописі також пояснює, що рішення було сфальсифіковано через підробку його підпису. Але депутат Артем Гурін звернувся за поясненнями до міськради, де йому дали відповідь, що візувати рішення, які виноситимуться на розгляд депутатської сесії, не входить до службових обов’язків Негреші. Окрім цього, зазначають, що на той момент він був у відпустці.

Ну і по-третє, якщо це рішення було сфабрикованим, то чому його затвердили на сесії усі присутні депутати? Виходить всі були у змові для підробки? Чи їм просто показали документ, не розповідаючи що це, і сказали голосуйте тільки «за»?

Також варто поговорити про ще один вислів Негреші у дописі: «всі співробітники виконкому заслуговують на справедливий підхід при нарахуванні заробітних плат». Проте чи була його зарплатня справедливою? 

Згідно з даними Ірпінської міської ради, за 2023 рік колишній керуючий отримав 1 001 130 грн зарплатні (після вирахування податків). Цифри сходяться і з вказаними у його декларації 1 344 980 (до вирахування податків). Окрім цього, йому навіть надали якусь матеріальну допомогу розміром 40, 3 тис. грн, але в декларації чомусь вказано лише 12 тисяч.

За 2022 рік зарплатня була скромніша — 574 014 грн (після вирахування податків) та 866 585 (до вирахування податків). Він також отримав і матеріальну допомогу розміром 59, 5 тис. грн, але в декларації знову вказано 12 тисяч.

І тут давайте знову згадаємо статтю про ексрадницю Дарину Катькало, яка у своєму дописі відмічала Негрешу та Літвинова та розповідала, що з початком повномасштабної війни вся команда працювала на волонтерських засадах. Гроші ж, за її словами, отримували нібито геть незрозумілі люди. Але чому ж тоді, що Літвинов, що Негреша отримували зарплатню за всіма офіційними документами?

Висновки до цієї історії робіть самі. Ми лише пишемо про те, що не варто замовчувати, аби ви бачили ситуацію повною мірою.

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *