Буча Головне

Ексначальник поліції Бучі сяде за ґрати через хабарництво та наркотики: засудженого здав його ж «барига»

Ексначальник Бучанського відділення поліції Ірпінського відділу поліції Київської області отримав звинувачення у отриманні неправомірної вигоди. Про це стало відомо після публікації вироку суду від 25 березня.

Як стало відомо, підозрюваного «здав» його ж наркоторговець, якого він «завербував» ще у 2015 році.  Врешті Вишгородський районний суд Київської області визнав колишнього начальника поліції винним та засудив його до 7 років ув’язнення.

Так, в рамках досудового розслідування було встановлено, що у серпні 2015 року обвинувачений працював оперуповноваженим сектору карного розшуку лінійного відділу на станції Дарниця УМВС України на Південно-Західній залізниці.

Як повідомляється, вже тоді він, зловживаючи своїм службовим становищем, змусив наркозалежного чоловіка погрожуючи йому кримінальною відповідальністю, збувати іншим особам наркотики для подальшого їх викриття поліцією та вимагання неправомірної вигоди.

«У листопаді 2015-го обвинувачений став начальником Бучанського відділення поліції і продовжив реалізовувати раніше придуману схему. У подальшому наркоман підписав угоду про конфіденційне співробітництво зі Службою безпеки України і допоміг викрити корумпованого поліціянта», – зазначили у суді.

Більше того, агент керувався насамперед корисливим мотивом, допомагаючи начальник поліції, одночасно міг вільно придбавати, збувати та вживати заборонені речовини. Він сам мав серйозну наркозалежність і у телефонних розмомах з невідомими особами говорив, що потребує якнайшвидше придбати і вжити наркотик, бо йому все гірше і гірше.

«Того ж дня у розмові в кабінеті начальник поліції доручив своєму агенту продати амфетамін жінці, яку одразу затримають і будуть вимагати в неї гроші за непритягнення до кримінальної відповідальності поліції. Попередньо наркоман сам підібрав цю жінку, знаючи, що її співмешканець є платоспроможним. Але з першої спроби план не вдався. Чоловік вийшов із відділку поліції і кілька годин не виходив на звʼязок із поліцією. Ввечері він по телефону сказав, що внаслідок вживання наркотику не міг керувати своїми діями, пообіцявши все зробити наступного дня», – йдеться в ухвалі суду.

Відомо, що 3 березня 2016-го агент поліції збув жінці речовину, схожу на амфетамін. Проте у той же час клієнтку затримали і відвезли до приміщення Бучанського відділення поліції, де більше двох годин погрожували кримінальною справою, якщо вона не заплатить 1 500 доларів США. У той же вечір цивільний чоловік затриманої зустрівся із начальником поліції і передав 40 тисяч гривень (на 03.03.2016 це був екввалент 1 500 доларів США).

Через півтора години поліціянта затримали і з задньої кишені його джинсів дістали 5 купюр по 100 гривень, що були частиною раніге переданого хабара.

У судовому засіданні колишній начальник поліції вину не визнав і відмовився давати показання. Проте все ж ексначальника поліції засудили засудили до 7 років увʼязнення з конфіскацією усього особистого майна. Зауважимо, що його останнє відоме місце роботи  охоронець у приватній компанії.

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *