Карплюк хоче захопити владу в Бородянці: яку схему контролю за містом організував ескмер
На своєму ресурсі ми неодноразово виствітлювали незаконні оборудки ексмера Ірпеня Володимира Карплюка в самому Ірпені, але, як виявилось, його безмежна жага контролю поширилася далеко за межі міста. Журналісти медіа PARTISAN з’ясували, що в.о. обов’язки міського голови Бородянки Ірина Захарченко має зовсім невипадкові зв’язки з горезвісним бізнесменом. Публікуємо текст розслідування повністю.
До редакції PARTISAN звернулися бородянські активісти з проханням висвітлити «наболіле» – в.о. обов’язки міського голови Бородянки Ірина Захарченко отримує понад 200% премії, а ексмер Ірпеня та забудовник Володимир Карплюк захоплює владу в місті. Ми вирішили розібратися чи дійсно це так, як саме відбувається та хто до цього причетний.
Так, депутатку від партії «Нові обличчя» Ірину Захарченко 13 листопада 2023 року обрали секретарем, а також виконуючою обов’язків селищного, на той час, голови Бородянки (згодом селище набуло статусу міста). Голосування відбулось на другому пленарному засіданні 42-ої позачергової сесії Бородянської селищної ради. З 19 присутніх депутатів, 15 проголосували за обрання Захарченко.
Зв’язки з ексмером Ірпеня Володимиром Карплюком
Кандидатку на пост секретаря Бородянської селищної ради закликав підтримати народний депутат Андрій Мотовиловець, що очолює партійний осередок «Слуг народу» на Київщині. Своїм листом нардеп, якого помітили на співпраці з колишнім міським головою Ірпеня Володимиром Карплюком, закликав колег у Бородянці віддати свій голос на підтримку Захарченко.
Фото: УП
Нардепка від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк (округ 96, Київщина) тоді публічно закликала депутатів Бородянської селищної ради не допустити «проведення фейкової сесії». На її думку, це було схоже більше на узурпацію влади, аніж на спробу зробити роботу громади ефективнішою шляхом кадрових змін через намагання просунути Ірину Захарченко.
Журналістка та активістка Ірина Федорів у своїй колонці для «Української правди» розповідає про інші випадки співпраці Карплюка з Мотовиловцем. Зокрема, нібито, нардеп допоміг «протягнути» рішення щодо можливого дерибану Біличанського лісу, в якому міг бути зацікавлений Карплюк:
«Партію «Нові обличчя» очолює недоброчесний забудовник і ексмер Ірпеня Володимир Карплюк. Фігурант антикорупціних розслідувань, який не перший рік прогулює тюрму і про шлейф «Нових облич» і Карплюка Мотовиловець, заступник голови фракції «Слуга народу» у Верховній Раді, не може не знати. Він допоміг команді Карплюка протягнути в Київській облраді рішення, яке сприяло дерибану Біличанського лісу. Згодом, щоправда, Мотовиловець назвав таке рішення ганебним і таким, яке треба скасувати. Але за 2 роки рішення не скасували. Довелося прокуратурі битися в суді і ліс таки відбили. Самостійно рішення для порятунку лісу облрада не змогла прийняти. Забракло голосів. Всьому були виною «консерви» Дубінського – його депутати в облраді, які не хотіли давати голоси. Імена давно відомі» – зазначає Федорів.
Крім цього, ексмеру закидають контроль деяких партійних осередків у регіоні, який нібито триває ще з часів місцевих виборів 2020 року.
«Тут треба додати, що франшизу «Слуг народу», як і ЄС, на місцевих виборах 2020 року ексмер Ірпеня Карплюк забрав в регіоні під себе. Це такий процес, коли місцеві феодали забирають бренд парламентських партій і ставлять під нього своїх людей. Звісно, не за просто так. Цей процес контролював зрадник Олександр Дубінський і адепт московських попів нардеп Артем Культенко», – пише Федорів.
Боротьба за Бородянський ринок з карплюківцями
30 березня 2021 року саме за ініціативи Ірини Захарченко, яка додала це питання в порядок денний, депутати Бородянської селищної ради підтримали рішення «Про розгляд листа Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний центр «Бородянка» про поновлення строку дії договору оренди землі №237/19 від 1 квітня 2019 року загальною площею 0,1713 га по вулиці Центральна, 345 в смт Бородянка Київської області».
Одночасно із проведенням сесії 30 березня, в центрі Бородянки відбувся мітинг жителів селища, зокрема, власників торгових місць центрального ринку, де велися будівельні роботи. Протестувальники виступали проти прийняття рішення щодо продовження договору оренди ТОВ «Торгівельний центр «Бородянка». Директором підприємства є депутат селищної ради Роман Дяченко («Нові обличчя»), представником – Наталія Бойчук, яка є цивільною дружиною нксмера Ірпеня Володимира Карплюка. Мешканці Бородянки були переконані, що загребущі руки забудовника дотягнуться і до їхнього ринку, а замість торгівельних точок виростуть нові багатоповерхівки.
Які доходи в Ірини Захарченко зараз та де вона працювала раніше
30 травня 2024 року на сесії Бородянської міської ради депутати проголосували за підняття зарплатні в.о. міського голови Ірині Захарченко. Згідно відео з сесії, яке передали нашим партизанам, посадовий оклад Захарченко збільшили з 11 тис. 200 грн до 18 тис. Разом з нарахуванням премії, щомісячна зарплатня складатиме близько 65 тис. грн.
Депутат Володимир Тонюк висловив претензію щодо надмірних, на його думку, нарахувань та зазначив, що преміювання, за рекомендацією прем’єр міністра України Дениса Шмигаля, не повинно перевищувати 100% від посадового окладу. Тобто, навіть з преміями, якими таким чином намагаються «добити» зарплатню до вищого рівня, вона повинна складати не більше 36 тис. грн.
Крім того, під час сесії виділили всього 50 тис. грн на допомогу ЗСУ, що обурило мешканців громади.
«Як ви думаєте, скільки має заробляти людина, щоб орендувати квартиру в Бородянці,- це 8 тисяч, плюс комуналка – це 14 тис. 500 грн, для того, щоб утримувати двох дітей, заправляти свій автомобіль, ходити в перукарню і так далі? Як ви думєте, скільки має заробляти голова, яка ходить 24/7 на роботу?» – відповіла на закиди про надмірну зарплатню в.о. обов’язки міського голови Бородянки Ірина Захарченко під час сесії.
І поки ми чекаємо реакції на надмірно високу зарплатню Захарченко від головних «борців» із заробітками працівників міськрад, а точніше від партії «Нові обличчя» в особі Андрія Літвінова та Володимира Карплюка, заглянемо у кишеню пані Ірини.
Отже, ми перевірили єдину декларацію Захарченко на посаді виконуючої обов’язки Бородянського селищного голови, яку вона подала ще 15 лютого 2024 року. За звітний 2023 рік (листопад-грудень) вона заробила 83 тис. 309 грн, тобто приблизно 41 тис. грн на місяць.
До листопада 2023 року посадовиця працювала менеджером з продажу навантажувальної техніки у товаристві з обмеженою відповідальністю «Техно-Ассистанс». За 10,5 місяців на цій посаді вона заробила 224 576 грн, тобто близько 22 тис. грн на місяць.
Крім цього, Ірина Захарченко, згідно з декларацією, у 2023 році отримала 45 тис. грн допомоги ВПО. Хоча сама вона зареєстрована в місті (раніше – селищі) Бородянка і тут проживає. Тож на якій підставі Управління соціального захисту населення Бучанської Районної ради виплатило їй таку допомогу – невідомо.
Але повернемося до слів посадовиці під час останньої сесії. Тоді вона згадала, що орендує житло та мусить заправляти ВЛАСНИЙ автомобіль. Однак у графі «рухоме майно» у своїй декларації пані Ірина приховала, що має у власності автомобіль.
За нашими джерелами, Ірина Захарченко орендує в Бородянці чотирикімнатну квартиру. Хоча у її власності є квартира (за її словами, зруйнована під час російського наступу у 2022 році) та приватний будинок, який вона придбала вже після набуття мандату депутата НО.
У декларації, яку посадовиця подала у лютому 2024, її частка у власності приватного будинку в Бородянці складає 25%, хоча в декларації про доходи за 2022 рік, це саме житло було у повній власності Ірини Захарченко.
Крім того, у власності Захарченко також є п’ять земельних ділянок у межах Бородянської громади. Зазначимо, що чотири з них пані Ірина придбала вже після того, як стала депутатом Бородянської селищної ради у проміжку з 2015 по 2017 рік.
Також у декларації за 2022 рік Захарченко вказала, що отримувала благодійну допомогу у сумі понад 26 тис. грн. Її зарплатня за той період складала близько 14 тис. грн щомісяця.
У декларації також вказано, що Ірині Захарченко належить Обслуговуючий гаражний кооператив «Лада Люкс», проте які доходи приносить їй ця організація невідомо.
Захарченко призначили на посаду незаконно – так вважає колишній селищний голова Бородянки
Ексмер Бородянки Олександр Сахарук, якого у жовтні 2023 року відсторонили з посади, готує звернення в прокуратуру і позов до суду.
Наші партизани отримали лист адвоката Сахарука, у ньому йдеться про те, що Ірину Захарченко призначили на посаду в.о. селищного голови порушуючи всі норми та закони.
Публікуємо текст листа:
«Порушений пункт 2 ст. 40 Бородянської селищної ради восьмого скликання та п. 1 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: Проігнорована та не розглянута кандидатура внесена за пропозицією селищного голови. Скликання сесії може бути ініційоване не менш як однією третиною складу ради (в даному випадку 9 осіб ініціаторів, які звернулись до ради), але пропозиція щодо кандидатуру на посаду секретаря не менш як половиною депутатів від загального складу відповідної ради. Хто ініціював від декорпусу кандидатуру Захарченко І.? Відсутня необхідна кількість депутатів для внесення кандидатури на посаду секретаря ради.
Порушені ст.2 Регламенту Бородянської селищної ради восьмого скликання та п. 17 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: He допускались громадяни на засідання ради, не забезпечено право кожного бути присутнім на засіданні сесії, відсутність трансляції. Рішення про проведення закритого засідання не приймалось.
Порушені пункти 8, 12 ст.19 Регламенту Бородянської селищної ради
восьмого скликання: Організація розгляду питань порядку денного порушена – питання. запропоновані до розгляду 9-ма депутатами не можуть бути включені до вже затвердженого на попередньому засіданні сесії порядку денного.
Порушені ст. 9,10 Регламенту Бородянської селищної ради восьмого скликання та ст.47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: проєкти рішень подані без відповідних узгоджень та попереднього розгляду у профільних постійних комісіях.
Порушені ст.15 Регламенту Бородянської селищної ради восьмого скликання, пункт 12 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також п.3 ст. 4. Закону України «Про статус депутатів місцевих рад: Відсутній кворум на початок пленарного засідання сесії, присутні лише 13 длючих депутатів ради, у двох депутатів: Кошки Д.В. та Вишняк Т.Л, на початок сесії не почалися повноваження, але вони були включені до реєстру. Заступник голови ТВК представив їх перед початком засідання, а після їх представлення головуючий розпочав засідання, що є грубим порушенням законодавства На початок пленарного засідання присутні 15 депутатів, а реєстр включає 19.
Порушені пункти 3, 11 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст.14, пункти 4, 5, 6, ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації»:
He оприлюднені проєкти нормативно-правових актів, розроблені відповідними розпорядниками, не пізніш як за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.
Порушено термін оприлюднення результатів поіменного голосування (не
оприлюднено в день голосування, а лише через пʼять днів). Відсутнє поіменне
голосування.
3 питання про обрання секретаря Бородянської селищної ради щодо взяття до відома протоколів Nº6, N27 тимчасової лічильної комісії 2 засідання 42 сесії Бородянської селищної ради VIII скликання Бучанського району Київської області від 13.11.2023 року.
Відсутнє поіменне голосування з питання про внесення змін до порядку денного другого засідання сорок другої позачергової сесії Бородянської селищної ради Київської області VIII скликання. ст.26 Регламенту Бородянської селищної ради восьмого скликання, відсутні процедурні рішення: – про проведення додаткової реєстрації 4 депутатів, що запізнились; – про терміновість питань порядку денного.
Таємне голосування. Порушено п.2, 6, 12, ст.13 Регламенту Бородянської селищної ради восьмого скликання. Бюлетені для таємного голосування не виготовлялись за допомогою працівників виконавчого апарату ради та не передавались представником
виконавчого апарату ради голові лічильної комісії, згідно протоколу голова тимчасової лічильної комісії Наталія НОВІКОВА передала головуючому Дмитру НАУМЕНКУ флеш накопичувач з текстом бюлетеня. Скринька не опечатана. До реєстру для отримання бюлетеня не включені всі депутати та селищний голова» – йдеться у листі адвоката відстороненого селищного голови Бородянки Олександра Сахарука.
На сайті Бородянської селищної ради немає протоколів сесії та інших документів, тож підтвердити порушення під час голосування за обрання Захарченко на посаду ми не можемо.