Ірпінь Головне

Карплюківці приховують незаконну оборудку: викрали землю в центрі Ірпеня

Ексмер Ірпеня Володимир Карплюк та команда його однодумців провели незаконну схему виведення чотирьох об’єктів нерухомості в центрі міста у приватну власність. Про це розповідає адвокатка Євгенія Ростолопа.

За її словами, у 2018 році було створене товариство з обмеженою  відповідальністю з дивною назвою «БІГУДІ» (код ЄДРПОУ – 42138122), яке таким же «дивним чином» зареєструвало право власності на 4 об’єкти нерухомого майна по вулиці Соборній у самому центрі Ірпеня навпроти АТ «Укрпошта».

Вона пояснює, що ці споруди, фактично, є МАФами,  які здають за великі гроші в оренду підприємцям для продажу шаурми та  квітів.

За даними Євгенії, у 2020 р. директором компанії «БІГУДІ» стала Дембовська Наталія Володимирівна, яка є довіреною особою Карплюка та Головою Київської обласної партійної організації політичної партії «Нові обличчя».

Далі, пише Ростолопа, 15 червня 2021 року ця довірена особа  зареєструвала право власності на нерухоме майно, подавши державному реєстратору завідомо підроблені документи та технічні паспорти, в яких вказано, що ці «об’єкти нерухомого майна» (МАФи) збудовані ТОВ «БІГУДІ» ще у 1991 році, а отже не потребують введення в експлуатацію.

«І тут виникає логічне питання — як створене у 2018 році Товариство могло збудувати ці об’єкти ще за 27 років до початку своєї державної реєстрації в ЄДРПОУ?» — цікавиться Євгенія.

Пізніше, продовжує вона, команда Карплюка для заволодіння земельними ділянками без проведення аукціону подала до ІМР документи про право власності на незаконно зареєстровані «об’єкти нерухомого майна» та отримала в оренду земельні ділянки  в самому центрі міста, у тому числі захопивши пішохідну зону (Рішення ІМР за номером 1373-12-VІІІ від 28.07.2021 року).

«Достовірно розуміючи, що ці МАФи є тимчасовими спорудами, а документи про право власності є фіктивними, ТОВ «БІГУДІ» у 2023 році легалізувало незаконне майно шляхом продажу «добросовісним набувачам», — запевняє адвокатка.

Вона розповідає, що 14 вересня 2023 року один «обʼєкт нерухомого майна» був проданий  політконсультанту Карплюка – Петру Щербині. В цей же день це товариство відчужило ще 2 об’єкти на користь бізнес-партнера та товариша Карплюка Співака Володимира.

Після цього, зазначає Ростолопа, у зв’язку з «законним» набуттям права в період війни Щербина та Співак звернулися до ІМР щодо переоформлення на своє ім’я договорів оренди та отримали позитивне рішення за номером 2925-36-VІІІ, 2926-36-VІІІ, 2927-36-VІІІ від 23.11.2023 р. Вона також додала, що надалі ці люди будуть мати законне право на викуп зазначеної землі.

«Прошу Володимира Карплюка висловити публічно позицію щодо підробки документів з метою заволодіння земельними ділянками в центрі Ірпеня членами його команди, а також буде справедливим, щоб партія «Нові обличчя» з матеріалами, які подаються до правоохоронних органів проти Маркушина, одночасно подала відносно членів команди (Дембовської, Співака та Щербини) матеріали, за вчинення ними кримінальних правопорушень,  передбачених ст.ст. 358 (підробка документів), 190 (шахрайство), 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом)», — наголошує Євгенія.

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *