Ірпінь

Ключова перемога для Київщини: як живе Ірпінь через два роки після деокупації

Гостомель, Буча та Ірпінь – міста, які не дали ворогу підступитися до столиці. Саме цього дня два роки тому українські захисники вигнали з Ірпеня російських окупантів. Тепер це місто-герой, а його захисники – герої України. Більше – у включенні журналістки «5 каналу» Марії Дрозд.

Рівно місяць і один день протрималися росіяни в Ірпені, окупували місто майже на 70%. І цього дня, два роки тому, 28 березня, ЗСУ та хлопцям з ТрО все таки вдалося вигнати російську навалу з міста.

Ключовою подією є і Романівський міст. Сьогодні багато людей казали «5 каналу» про евакуацію через нього, саме тому його і прозвали «Дорогою життя». Близько 40 тис. мешканців евакуювалися з Ірпеня, Гостомеля, Бучі до більш безпечного місця, до Києва.

Тож коли містяни повернулися додому, вони побачили справжній «рускій мір», а саме – повну розруху та уламки.

«Наш син стояв у березні на лівому березі на захисті Київщини. Він пішов воювати у перший день війни, 24 лютого 2022 року. Пішов зранку до ТЦК і потрапив до 72-ї бригаді», – розповіла мати загиблого військового Марія Драшкуль.

Ще одна мешканці Київщини нагадала, що були сильні ворожі обстріли.

«Я все оглядалася, він (військовий ТрО – ред.) мені казав: «Біжи». Тоді там лежали обличчям у землю троє. З’ясувалося, що то жінка з двома дітьми була. Всі кричали, тероборона: «Біжіть, біжіть, не зупиняйтеся», – додала Наталія Коваленко.

Сьогоднішній день розпочали на кладовищі, де вшанували пам’ять загиблих героїв ЗСУ та героїв тероборони. Бо завдяки їхнім зусиллям ворог не зміг просунутися углиб Києва. І таким чином подарували нам свободу, яку ми маємо. Також були урочисті заходи на центральній площі міста, де згадали ті страшні дні та героїв.

Проте нині, через два роки, місто воскресає та відновлюється. Ба більше, за словами міського голови, майже 90% містян повернулися додому та надають допомогу переселенцям.

 

«За час військових дій саме в Ірпені загинуло 39 хлопців з ТрО, з мого підрозділу, та майже 50 військових ЗСУ і більш як 300 цивільних. У нас місто було пошкоджене на 70%. На сьогодні вже 35-40% ми відбудували. Страшні цифри, 3 тис. приватних будинків було повністю знищено», – розповів міський голова міста Олександр Маркушин.

Більше дивіться у сюжеті.

 

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *