Коцюбинське

Коцюбинське залежне від Києва: чому місто не може існувати без столиці?

29 січня 2024 року в Україні набув чинності закон № 3285-IX, який передбачає дерадянізацію адміністративно-територіального устрою України. Згідно з ним, Коцюбинське стало містом. Але зі зміною статусу не зник головний мінус населеного пункту насправді він критично залежний від Києва і не може функціонувати наодинці.

За даними руху «ЧЕСНО», Коцюбинська громада є найменш спроможною на Київщині за рівнем дотаційності бюджету та абсолютним розміром базових дотацій. 24% її бюджету за 2021 рік допомога від столиці.

«Ми — анклав, який вкраплений у територію столиці. Селище, по суті, є спальним районом Києва. Замість промзон, які колись живили бюджет, у нас висотки, які не приносять коштів, і за утриманням яких треба стежити», — наголошує голова фракції УДАР в Коцюбинській селищній раді Олена Сокотюк.

За її словами, Коцюбинське не має вторинної ланки медицини. Швидка везе пацієнтів через Київ до Макарова або через Київ та Ірпінь до Бучі.  А людей з ковідом возили через столицю до Білої Церкви. Так само їздять і пожежні машини. Вона наголошує, що мешканці платять податки до Києва і не можуть скористатися всіма послугами, які їм потрібні.

«Реформа децентралізації ліквідувала майже всі анклави, приєднавши до сусідніх населених пунктів. Однак деякі лишилися, навіть усупереч методиці формування спроможних територіальних громад. Це — Славутич на Чернігівщині та Коцюбинське у Києві», зазначає голова Товариства дослідників України Павло Остапенко.

На думку Остапенка, головна проблема анклавів полягає у недоступності послуг для їхніх мешканців.

Жителі Коцюбинського неодноразово висловлювали бажання приєднатися до Києва. Цю ідею підтримував і муніципалітет Києва. Зокрема, 2018 року Київрада проголосувала за приєднання селища до столиці. Але далі цього рішення так і не зайшло.

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *