Бородянка Головне

Ліцей відбудували, але дітей не пускають: у Бородянці триває освітній скандал

Інформація про те, що у відбудований заклад освіти чомусь не допускають вчителів та дітей, з’явилася ще навесні, але скандал досі не дійшов свого вирішення. Всі подробиці про ситуацію описав у своєму блозі для Цензор.Нет політолог Віталій Кулик. Подаємо його текст повністю.

Чи розберуться правоохоронці, чому в.о. Бородянської селищної голови Ірина Захарченко не пускає дітей до ліцею?

Розказали мені трешову історію, є в Бородянці Литовсько-Український ліцей №1. До війни в ньому навчалося понад 500 дітей. Росіяни, під час окупації Бородянки перетворили його на руїни, знищили понад 80% будівлі. З відновленням ліцею вирішила допомогти Литва, 14 лютого 2023 року було розпочато реконструкцію та будівництво. 15 березня 2024 року про завершення відновлення ліцею прозвітували Міністерство освіти, Міністерство відновлення, Київська обласна військова адміністрація. На відкриття зібралися поважні гості з Литви, радості не було меж, бо ліцей і правда вийшов красивим, влада відзвітувала, що його відбудували за всіма європейськими стандартами, навіть унікальне укриття зробили, воно під землею та автономне і там може вміститися до 800.

Витратили на все це 370 млн грн. Багато красивих фото зробили, показали в ЗМІ… А вже 25 березня на ТСН вийшов сюжет про те що ані вчителів, ані дітей бородянська влада в ліцей не пускає і пускати не збирається. https://youtu.be/iYmF5ywpU34?si=38G4GZAFiSwYJy5r

Сторінки Бородянки гуділи від скандалу, в.о. селищного голови Ірина Захарченко відправила на амбразуру керівницю відділу освіти Новікову, яка старанно пояснювала, що поки в ніжки парт не проведуть потрібні проводочки, дітей і вчителів ніхто на поріг не пустить.

Батьки запідозрили найгірше. Пишуть в чатах та соцмережах, що “гроші розікрали під час будівництва, а центральній і обласній владі та міжнародним партнерам брешуть”. Нібито техніку та меблі завезли лише в деякі класи, щоб зробити красиву картинку. Дехто стверджує, що для того, щоб приховати всі недостачі та недоліки при відбудові ліцею, в.о. Бородянського селищного голови Ірина Захарченко вирішила позбавити ліцей фінансової автономії. Бо поки заклад освіти перебуває на фінансовій автономії відділ освіти після здачі в експлуатацію ліцею має обов’язково передати все наповнення ліцею меблями технікою, обладнання відповідно до Проєкту на баланс закладу. І щоб приховати нестачу відбувається навмисне затягування відкриття. Не знаю чи це правда, але погодьтеся, все виглядає не те що підозріло, а дико! Вже й колеги з Литви питають що за скандал. Дипломати натякають на те що варто дати якусь притомну відповідь.

Стало цікаво, що то за в.о. селищної  голови в Бородянці, яка воює зі вчителями, школярами і їх батьками. Обиралася від партії «Нові обличчя», бачу багато повідомлень про порушення регламенту під час обрання. Першим рішенням на своїй посаді підняла собі зарплатню до 60 тисяч – призначила собі премії у 200% – це тоді як навіть міністрам прем’єр Шмигаль заборонив премії більше 100%.

В справу литовсько-українського ліцею втрутився навіть Освітній Омбудсмен Сергій Горбачов.

Журналістам ТСН освітянка пообіцяла, що до 31 травня ліцей відкриє свої двері для дітей. Не сталося. Тепер вже навіть дат ніхто не називає, зачинено і все. Днями до Бородянки знову приїздила офіційна делегація з Литви. Захарченко про це повідомила на своїй сторінці у фейсбук, написала, що ліцей зможе прийняти дітей, але вже без дат. Певно колись зможе, але чи буде це у наступному навчальному році? Чи сядуть діти за парти у вересні.

Просто цікаво, це “мерша” Бородянки Ірина Захарченко підставила два міністерства і КОВА, які звітували про відкриття ліцею? За планом ліцей мав відкритися ще у листопаді 2023 року, до речі. Хто відповідатиме за такий «прекрасний» піар перед міжнародними партнерами, я вже не кажу про те, що Бородянка відбудована найгірше серед містечок які були окуповані в Київській області. Нам ще довго будуть потрібні гроші партнерів на відбудову, хто нам їх буде давати при таких розкладах?

Що це за треш міжнародного масштабу в Бородянці? Чи розбираються з цим правоохоронці? Ніби заяви ж написані в прокуратуру, ДБР та Нацполіцію. Хтось із “дорослих” врешті наведе лад з ліцеєм і пояснить пані Захарченко, що так Зеленського і Міносвіти перед союзниками підставляти не варто?

Раніше ми публікували розслідування про зв’язки в.о. міського голови Бородянки Ірини Захарченко з ексмером Ірпеня Володимиром Карплюком. Є підозри, що за допомогою її призначення бізнесмен хоче встановити контроль ще й над Бородянкою.

Related Posts