Ірпінь Головне Ексклюзив

Любов до Ірпеня чи до грошей: яке справжнє обличчя секретарки міськради Анжели Макеєвої?

Сьогодні під прицілом у нас новий формат. У цьому матеріалі не беремося розглядати якісь конкретні події, скандали чи зловживання, а зосередимось на їхньому можливому епіцентрі — конкретній особі. Хтозна чи стане ця, так би мовити, рубрика постійною, бо важко охопити ту велику кількість імен, які постійно вирують у цьому котлі. Але зараз все ж беремося розповісти трохи більше про одне з тих, яке нещодавно було у всіх на слуху, — секретарка Ірпінської міської ради Анжела Макеєва.

Як прийшла у політику?

До початку своєї кар’єри у політичній сфері Макеєва мала досить таки серйозні досягнення і була більш відома у спортивних колах. Адже вона — чемпіонка Європи та світу з тхеквондо та голова Федерації єдиноборств ММА в Київській області. Але саме спорт і простелив їй дорогу у політику, адже на вищезазначеній посаді її помітив скандальний забудовник Антон Мирончук (друг ексмера Ірпеня Володимира Карплюка) і неодноразово спонсорував організовані жінкою турніри та змагання. 

З 2016 до 2019 року Макеєва також була директоркою ірпінського міського стадіону «Чемпіон». Але навесні 2019-го її звільнили з посади за нібито відмову брати участь в агітації за Петра Порошенка за вказівкою ексмера міста Володимира Карплюка. 

Тоді у відеозверненні спортсменка розповіла, що після її відмови брати участь у незаконних виборчих схемах заступник голови партії «Нові обличчя» Петро Щербина особисто погрожував їй, знаючи, що вона вагітна.

«Але, на жаль, з початком політичної гонки голова партії «Нові обличчя» Володимир Карплюк через Петра Щербину почали здійснювати на мене тиск, погрожувати і вимагати, щоб я виконувала всі їхні накази, агітувала виключно за них і тих кандидатів, на яких вони мені вкажуть. Вимагали, щоб я вступила в партію «Нові обличчя» і підтримувала кандидатуру чинного Президента, адже він, за їхніми словами, пообіцяв їм після виборів політичний дах», – розповідала Макеєва.

За її словами, від неї також вимагали участі в «політичних і виборчих схемах».

«Після моєї рішучої відмови брати участь у політичній агітації та виборчих схемах – мене руками Олександра Маркушина (тоді першого заступника міського голови — авт.) звільнили з посади директора стадіону, грубо порушуючи законодавство України. Звільнили, знаючи, що я перебувала на лікарняному і була вагітною! Однак, цинічність цих людей не знає меж. Така у них сутність. Але я людина спорту і не дозволю маніпулювати мною, моїм голосом, використовуючи мене і людей, з якими я працюю, в брудних політичних іграх», – наголосила Макеєва.

Після втрати роботи вона активно судилась з Маркушиним. Тоді апеляційний суд визнав звільнення Анжели незаконним і зобов’язав поновити її на посаді, але вочевидь жінка намітила собі вже зовсім інший шлях у кар’єрі.

Влітку 2019-го вона навіть балотувалася в народні депутати по 95-му одномандатному округу, але не пройшла. Проте під час місцевих виборів у жовтні 2020 року таки була обрана депутатом Ірпінської міської ради від партії «Слуга народу». І чомусь страшні старі образи не завадили їй працювати пліч-о-пліч із тепер уже міським головою Маркушиним.

Коли стала секретарем ІМР?

Вперше на пост секретарки Ірпінської міськради її й висунув Маркушин у листопаді 2020 року, але тоді омріяної посади вона не отримала через спротив з боку інших депутатів. Проте не минуло й тижня як на другій позачерговій депутатській сесії диво таки сталося: її кандидатуру шляхом таємного голосування підтримали 21 з 38 депутатів.

Але варто зазначити, що рішення було ухвалене зі значним порушенням регламенту: замість погоджених двох кандидатів у бюлетені була чомусь лише одна Макеєва. Оце так вибір без вибору.

І якщо ви через стереотипи, пов’язані із назвою посади, думаєте, що секретар у міськраді — це щось зовсім несерйозне по типу заповнити папери, виконати дрібні доручення чи принести кави, то спішимо вас розчарувати. Це досить таки серйозний пост. За важливістю, мабуть, другий після самого мера. Адже секретар скликає сесії ради, організовує список питань, що виносяться на її розгляд, веде засідання ради та підписує її рішення і ще багато чого іншого. Тобто абикого на таку роль призначати не будуть.

Скандали, скандали і ще раз скандали

Тепер перейдемо до найважливішого — політичної репутації. І тут, на відміну від спортивних звершень, Макеєвій похвалитися нема чим. Хіба кількістю скандалів.

  • Варто почати з того, що вона, як і багато посіпак Карплюка, активно голосувала за потрібні йому рішення. У 2021 році під час маркерних голосувань підтримала забудову заплав біля Романівки та Стоянки, забудову табору «Восток», а також голосувала за зміну статусу лісу й переведення його у ландшафтний парк «Потоки», що передбачає забудову. Окрім цього, голосувала за придбання за завищеною ціною нежитлового приміщення у забудовника, який наближений до ексмера.

Нагадуємо, це та сама людина, яка ще два роки тому активно виступала проти «політичних схем» і не хотіла коритися наказам Карплюка. Але, мабуть, достатня сума грошей чудодійно перетворила Макеєву з борця з корупцією на її виконавця.

  • Окрім цього, секретарка Ірпінської міської ради, попри заборону депутатам місцевих рад та чиновникам, декілька разів з 2022 року відпочивала за кордоном. 

Перший раз восени 2022 року під час своєї відпустки депутатка від партії «Слуга народу» перетинала державний кордон на авто комунального підприємства Ірпеня «Теплоенергопостач». Виїзд із території України тоді було зафіксовано 27 вересня 2022 року, в’їзд – 4 жовтня. 

На яких підставах Анжела Макеєва використовувала автівку збиткового комунального підприємства (тобто фактично громади Ірпеня) для відпочинку за кордоном — невідомо. Це підприємство точно не займається здачею авто в оренду. То яким же чином транспортний засіб потрапив до пані Макеєвої? Чи Теплоенергопостачу більше нічим займатися, окрім як купувати авто для катання депутатів у відпустки за кордон під час війни? Нагадаємо, що Ірпінське КПП «Теплоенергопостач» заявило про 48 мільйонів гривень чистого збитку за 2023-ій рік.

Цікаво також на якій підставі Анжела Макеєва двічі перетинала державний кордон на пропускному пункті Ужгород у червні 2024 року: виїхала 15 червня на територію Словаччини і повернулася 29 червня. Відомо, що це було не службове відрядження. Адже саме в цей період посадовиця перебувала в офіційній відпустці. Цього разу хоча б без авто комунального підприємства.

  • Не обійшлося у депутатки і без скандалу щодо отриманої освіти. У серпні 2024 року у ЗМІ розповсюдилась інформація про те, що диплом Макеєвої може бути підроблений. 

Журналісти розповіли, що їм в редакцію надіслали копію її диплома, яку вона фактично завіряє своїм підписом і пише, що копія вірна і «згідно з оригіналом». За словами людини, яка надіслала скан-копії, цей диплом Макеєва подала в партію «Слуга народу», в ТВК під час виборчої кампанії та до документів щодо прийому на роботу секретарки.

Насправді ж, наголошують у виданні, диплом з такою серією та номером Київський національний університет імені Тараса Шевченка у 2011 році студентці Макеєвій не видавав. Журналісти перевірили це неофіційно в університеті та офіційно за спеціально створеним для виявлення фальшивих дипломів сайтом Міністерства освіти.

За фактом ймовірної підробки розпорядженням Ірпінського міського голови було створено комісію, яка має перевірити справжність диплома. Станом на час публікації цієї статті її результатів досі немає.

Але якщо підробку таки виявлять, на секретарку чекають серйозні наслідки. Не лише репутаційні, а й кар’єрні та навіть несення відповідальності перед законом. Адже згідно з українським законодавством, використання підроблених документів карається досить суворо. Стаття 358 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді штрафів, виправних робіт або навіть позбавлення волі на строк до двох років. Для державних службовців, які використовують фальшиві дипломи, це також означає втрату посади і можливість довічної заборони обіймати державні посади.

  • Згадуємо знову палке небажання підкорюватися ексмеру Карплюку, яке було у Макеєвої у 2019 році. Але чомусь у 2024 році від нього і сліду не лишилось. Адже 17 липня 2024 року вона покірно доєдналась до «протесту» депутатів «Нових облич», які одностайно відмовились брати участь у запланованій сесії.

При чому, ймовірно, саме секретарка посприяла тому, що у них була причина це зробити. Адже за дивним збігом обставин у порядку денному знову з’явились ті питання, що були зняті перед сесією за спільним погодженням депутатів. Нагадуємо, що винесення питань на розгляд і контроль за тим що туди потрапляє, — один зі службових обов’язків саме Макеєвої.

Подейкують, що посадовиця відважилась на такий хід через кар’єрні амбіції зайняти мерське крісло. Адже ходять чутки, що ексмер Карплюк та його політконсультант Щербина вже активно готують заміну чинному міському голові Маркушину, з яким вони, вочевидь, серйозно розсварилися. Але поки секретарка мріяла про золоті гори від неї вирішили відкупитися брендовою сумочкою та айфоном, про що активно говорили в мережі. Але навіть такого невеликого «подарунку» виявилось цілком достатньо для приспання совісті «борчині за справедливість».

Ба більше, Макеєва перевиконала план Карплюка чи то увійшла в азарт. Посадовиця вирішила не прийти ще й на позачергову сесію міськради до дня народження міста, де вітали почесних мешканців та виділяли кошти на допомогу ЗСУ. Попри те, що то був її законний робочий день, а не вихідний.

  • Якщо ви думали, що це все, то зовсім ні, адже й у своїх деклараціях Макеєва виявилась не дуже чесною. У 2023 по документах секретарка купила авто VOLKSWAGEN Transporter T5 2011 року за 212 728 грн. Як виявилось, середня ринкова вартість такого транспортного засобу вища ледь не втричі.

Мінімальна ціна авто на сайті Auto.ria не менше 7 000 доларів, що в гривнях становить 292 600 грн. Щось адекватне коштує від 11 000 (459 800  грн) до 18 000 доларів (752 400  грн). І думаємо, цілком логічно припустити, що купувалося все ж авто в хорошому стані, а не найдешевший іржавий варіант ледь на ходу.

Додатково сімейні заощадження Макеєвої за рік збільшилися майже у два рази із 650 000 грн до 1 050 000 грн. Звісно, таке можна собі дозволити при задекларованій зарплатні за 2023 рік 1 085 218 грн. 

Ще дуже цікавий факт, що коли в Ірпені розгорівся зарплатний скандал через завищені виплати працівникам міськради, Макеєва разом з «сумлінними» депутатами із «Нових облич» також поспішила кричати про несправедливість. Але чомусь забула і про свою немаленьку зарплатню.

Зрештою, попри все вищенаписане, Анжела Макеєва і досі спокійно лишається при посаді та й не надто страждає від репутаційних втрат. Вона продовжує робити все так, як вигідно їй: сьогодні зручно служити одному — йду до нього, завтра іншому — змінюю курс. Але ж рано чи пізно такі перебіжки можуть обернутися катастрофою і таки доведеться пристати до якогось берега. А вже що чекає на неї на тому березі покаже час.

Related Posts