Ірпінь Головне Ексклюзив

Махінації з зарплатами в ІМР — шахрайство Маркушина чи маніпуляція Карплюка?

2 квітня у медіа ITV вийшов спецвипуск газети, де розповідається про зловживання вищого керівництва Ірпінської міської ради та список працівників, які нібито отримують завищену зарплатню. Окрім того, там розмістили спеціальне звернення ексмера Володимира Карплюка, який стверджує, що має всі підстави звинувачувати чинного міського голову у підробці документів та «відмиванні» грошей. Проте до фактів та даних, наданих головою партії «Нові обличчя» та журналістами ITV, є декілька питань.

Питання перше

Варто почати з того, що у газеті вказані зовсім не всі працівники міськради, які отримували високі зарплатні. Карплюк у своєму відеозверненні аргументує це тим, що нібито не вистачило місця. Але ж якщо вибірка проводилася із тих людей, які отримують найвищий дохід, то чому не було вказано, наприклад, заступницю міського голови Лідію Михальченко? Вона, за даними ІМР, які є у відкритому доступі на їхньому сайті, отримала майже таку ж річну зарплату, як і начальниця відділу по роботі з персоналом Тамара Халаім 1 113 069 грн. Але треба враховувати, що ця сума вже після податків. А от до, як рахують в ITV, вона становить 1 576 567 грн, що навіть перевищує нарахування Халаім на 9 тисяч. Проте на останню чомусь було зроблено особливий акцент: їй виділили окрему статтю, яку навіть запустили, як рекламу.

Питання друге

Також є зауваження до того чому вказані зарплати, які були саме до вирахування податків? Адже фактично працівники не отримували на руки ті ж суми, бо між реальною і нарахованою заробітною платою є ще 19,5% податку. Про цей факт журналісти ніде не роблять помітку. Але навіть якщо не брати до уваги це, то в газеті подані лише обрані місяці з найбільшими сумами, які, можливо, співпадають з датою нарахування лікарняних, невикористаних відпусток, святкових премій тощо. Тобто, якщо, за словами ексмера, вони протягом двох років робили ґрунтовний аналіз, то чому не надано детальніший розбір?

Питання третє

У статті також йдеться про те, що Лідія Михальченко вважає, нібито наближені до Маркушина люди підробили її підпис. Ми поспілкувались з головною бухгалтеркою Ірпінської міськради Христиною Глужанець, аби підтвердити чи спростувати це звинувачення. Глужанець розповіла, що Михальченко безпідставно звинуватила весь відділ у шахрайстві, використовуючи для порівняння свій підпис з документа-копії. Коли ж їй надали оригінал, де стояв її підпис, вона сказала, що не впізнає його. При цьому, жінка відмовилась затвердити цей факт при свідках. Тоді як вона може бути впевнена в махінаціях, якщо сама офіційно не захотіла засвідчити свої показання?

Питання четверте

Окрім цього, головна бухгалтерка зазначила, що протягом останніх пів року у них проводився офіційний аудит-ревізія, який не виявив жодних серйозних зловживань. За її словами, всі зарплатні були в межах встановленої норми і якби були якісь махінації, то про них би одразу стало відомо. Тоді ж як Карплюк запевняє, що аудит виявив зарплатні махінації. Але його заяви не підкріплені жодними документами, окрім тих, що й так є у вільному доступі.

Питання п’яте

Можливо, проблема в тому, що вибірковість йде з іншої сторони? Бо, наприклад, перший заступник мера Андрій Кравчук каже, що повинні бути надані документи по кожній завищеній зарплаті. Але чомусь виходить так, що не висвітлений і керуючий справами виконавчого комітету Дмитро Негреша, у якого річна зарплатня теж понад 1 млн грн. І якого, до речі, у кінці 2023 року за протекції Карплюка перевели на посаду першого заступника бородянського селищного голови. Або знову та ж сама Михальченко, що є тещею депутата Олександра Пащинського, який був проти корупції в ІМР та непомірних зарплат. Чому ж тоді, на його думку, вона помірна саме у Михальченко?

Всі ці питання поки що залишаються без відповіді, а наша редакція слідкує за подальшим розвитком подій.

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *