Ірпінь Головне Ексклюзив

«Моя Київщина» публікує замовні матеріали на користь Карплюка: аналіз медіа

Останнім часом ресурс «Моя Київщина» став приділяти значну увагу до ірпінського зарплатного скандалу. При чому, у їхніх публікаціях більше простежується прихильність до сторони ексмера Володимира Карплюка. Принаймні, до тих тез, що висловлюють він та його команда. Матеріал про те, що Маркушину не дали висловитися на форумі з реконструкції через скандал навіть висить на головній сторінці. Тоді ж як інша сторона конфлікту навпаки замовчується.

Тож, ми вирішили провести перевірку цього ресурсу, аби зрозуміти в чому справа.

Розпочнемо з керівництва медіа. Офіційно власником є Усачов Олексій, а Загурський Дмитро — директором. Але нас самому ресурсі акцентують лише на особистості Загурського, як головного. Про Усачова у контексті того, що саме він є справжнім власником «Моєї Київщини» взагалі не йдеться. 

На сайті є лише дві новини, де він взагалі згадується. Перша — його коментар про дії української влади у 2022 році. Друга — про авто, яке родина Усачових подарувала поліції Київщини. І в жодній з них не вказано, що він має стосунок до цього інформаційного агентства. Зазначено лише, що він Голова Правління Інституту української політики або політичний консультант.

Можливо, причина у тому, що Дмитро, на відміну від Олексія, має чистішу медійну репутацію. А от Усачов за час своєї кар’єри встиг трохи побути у центрі скандалів. А медіа, що хоче позиціюватися як «справедливе, неупереджене та чесне», навряд чи обере для свого обличчя людину, що не може похвалитися тим самим.

Зокрема, як пишуть ЗМІ, його звинувачували у шахрайстві та співробітництві з ексміністром внутрішніх справ України Захарченком, шляхом відмивання тютюнових грошей через ГО Інститут української політики. Також був скандал за начебто фіктивне оформлення громадян штатними помічниками народного депутата. Окрім цього, Усачова підозрювали у підробці підпису голови правління Інституту української політики Костянтина Бондаренка в угоді з Фондом держмайна. І список можна продовжувати довго.

Із останнього — 26 березня 2023 року патрульна поліція у Білій Церкві затримала його у стані сп’яніння (невідомо наркотичного чи алкогольного, бо він відмовився проходити тест). Окрім того, що Усачова зупинили під час комендантської години за порушення правил дорожнього руху, він ще й намагався «вирішити питання» за допомогою свого журналістського посвідчення та зв’язків. Але в результаті відповідальності уникнути все-таки не вдалось і суд виписав йому штраф на 17 000 грн та позбавив права керувати авто на один рік.

До речі, цікавий факт — новина про те, що його сім’я дарує авто поліціянтам з’явилася якраз невдовзі після цього інциденту.

У медіа також розповідають, що «Моя Київщина», а зокрема її власник, часто бере в роботу замовні статті за чималою вартістю. За даними журналістів, ціни варіюються від 3 до 5 тисяч доларів США. Різниця вартості залежить від статусу замовника, теми та об’єкта публікації. При чому наголошують, що обробкою таких «замовлень» займається саме Усачов. 

Якщо взяти до уваги вищесказане, не складно зробити висновок чому на сайті різко з’явилось так багато новин про ірпінський скандал. Можливо, хтось дуже сильно посприяв цьому матеріально. 

Тож, чи вірити такому ресурсу вирішуйте самі. Ми тут лише, щоб нагадати —  ретельно перевіряйте що і звідки ви читаєте. 

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *