Ірпінь Головне Ексклюзив

«Намахав» всіх: як Мирончуку вдалося звести ЖК на державній землі

Елітний та стильний житловий комплекс бізнес-класу в самому серці Ірпеня, де буде зручно і дорослим, і дітям — так в інвестиційній групі «Молодість» рекламують багатостраждальний «Фаворит Premium». Але у всього є дві сторони медалі. Особливо у тих речей, які активно намагаються видати кращими, ніж вони є насправді. Бо якщо подивитися за лаштунки цих райдужних обіцянок забудовників, то виявиться, що у світі яскравих ілюзій таки є серйозні проблеми.

Початок будівництва 

Згідно з дозвільними документами, ЖК «Фаворит Premium» по вул. 8-го Березня, 23 почали зводити у червні 2018 році. До речі, тоді він ще мав назву «Фаворит 2», посилаючись на старшого брата ЖК «Фаворит» економкласу, який будівельна компанія забудовника Антона Мирончука «Орлан-Інвест Груп» ввела в експлуатацію у тому ж 2018 році. 

На той час плани на будівництво комплексу були аж надто амбітні: його обіцяли завершити до 2020 року. Але, звісно, не так сталося, як гадалося, адже і досі, у 2024 році, інвестори не отримали бажаного житла, а дату введення в експлуатацію перенесли на 2026 рік.

Але насправді люди, які купили тут квартири, у якийсь момент ризикували взагалі лишитись без нічого. Адже у тому ж таки 2020 році будівництво різко заморозили через проблеми з документами та судову тяганину, а нагадаємо, що в захмарних мріях забудовників, об’єкт планували здати у цьому ж році.

Що не так ЖК «Фаворит Premium»?

Річ у тому, що будівництво фактично незаконно розпочали на ділянці, що належить до території Державної служби охорони (ДСО) і перебуває у державній власності. При цьому, хоч представники забудовника і заявляють, що не порушували закон і почали забудову згідно з усіма правилами, є документи, що доводять протилежне. Коли на ділянці вже копали котловани та рубали столітні дерева, її цільове призначення все ще було – для обслуговування адміністративного корпусу, гаражів та АЗС.

Стверджуючи, що будівництво абсолютно законне, забудовник апелює до того факту, що у квітні 2017-го року ДСО звернулися до Ірпінської ради з проханням про зміну цільового призначення під багатоповерхове будівництво. І так, ірпінські депутати справді прийняли відповідне рішення й проголосували за забудову території ДСО. Проте чомусь ті ж забудовники забули, що вже в липні дію цього рішення було припинено. Бо щоб здобути документ, який підтверджує зміну цільового призначення ділянки, забудовник по суті вчинив махінацію, пред’явивши реєстратору перше рішення міськради, приховавши друге, яке його скасовує.

Громада за допомогою мирних протестів намагалась зупинити нелегальну забудову, але в «Орлан-Інвест Груп» вирішили проблему радикально — запросили тітушок, які витіснили протестувальників, що заважали почати роботи.

До середини літа Ірпінський міський суд Київської області боровся за те, щоб зберегти накладений арешт на ділянку, але 26 липня Апеляційний суд Київської області таки скасував це рішення. Ухвала набрала чинності з моменту оголошення й оскарженню не підлягала. На радощах забудовник знову продовжив будівництво вже 1 серпня.

Але люди не здались і самостійно, у вигляді квартального комітету вулиць, подали позов до Київського окружного адміністративного суду з проханням припинити забудову. У своєму зверненні вони зазначили, що документи на земельну ділянку, за їхніми даними, були видані з порушенням вимог містобудівного та земельного законодавства: відбулася протиправна зміна цільового призначення земельної ділянки без розробленого у встановленому Законом порядку.

Але дива не сталось: суд не знайшов ніяких порушень і не задовольнив позов. В результаті забудовник без перешкод продовжив роботи на незаконно здобутій ділянці.

Упс, здається, розпочались нові проблеми

До 2019 року не зовсім чесне будівництво залишили у спокої: люди пообурювались та й все затерлось, як і у багатьох інших проєктах забудовника Антона Мирончука. Нові «палки в колеса» у вигляді судів та навіть арешту рахунків девелопера «Орлан-Інвест Груп» розпочались саме тоді, коли ексмер Ірпеня Володимир Карплюк та Мирончук почали конфліктувати.

Покладаючись на дружбу і співпрацю з Володимиром Карплюком, Мирончук не один рік успішно забудовував Ірпінь та комплекс за комплексом зводив нові висотки. Байдуже наскільки чистою була та забудова, адже зв’язки допомагали все «прикрити» та зробити «красиво». Так йому і вдалося виростити справжню бізнес-імперію, в яку входить і будівельна компанія «Орлан-Інвест Груп». 

Але у 2019 році, на жаль для Мирончука, між ним та Карплюком пробігла «чорна кішка», яка розділила бізнес-партнерів та розв’язала політичну війну, що позначилось і на будівельному  бізнесі Мирончука. Тою «чорною кішкою» стала політична партія «Слуга народу», яку Мирончук підтримав на парламентських  виборах. Він був одним із кураторів політсили в Ірпені і протягував до влади тепер уже народного депутата від фракції «Слуга народу» Олександра Горобця. Такі дії Карплюк вочевидь не схвалював, адже вони з Горобцем під час тієї політичної кампанії були прямими конкурентами і вели чорнопіарні баталії не на життя, а на смерть.

Після конфлікту ЖК «Фаворит Premium» став одним з перших, на якому будівельні роботи припинились. У тому злощасному 2020 році «Орлан Інвест-Груп» спіткав просто таки забудовопад, адже так само роботи було зупинено в ЖК «Олімп» по вулиці Соборній в Ірпені та ЖК «Атмосфера» по вулиці Європейській у Вишневому.

Також приблизно у той самий період (2019 рік) Верховний суд України заарештував майно та рахунки «Орлан-Інвест Груп» через велику заборгованість перед Ірпенем. Згідно з вироком, компанія була зобов’язана віддати до бюджету міста 1,7 млн гривень за несплачену пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури. Дуже цікаво що такі рахунки викрились у підозріло вигідний для Карплюка момент.

Можливо, ексмер вирішив, що його бізнес-партнер трохи перегнув палицю в амбіціях своєї будівельної імперії і таким чином показав хто насправді всім керує. 

Як Мирончука спіткала карма: тепер «обіграли» його

Але, мабуть, давні «друзі» таки зуміли домовитися знову на якихось нових умовах, адже у 2021 році будівництво знову відновили, судові справи закрилися на користь забудовника, а репутацію комплексу трохи підчистили.

Ось так і з’явився ЖК «Фаворит Premium» замість «Фаворит 2», «Орлан-Інвест Груп» припинили згадувати як девелопера будівництва. Натомість ним стала інвестиційна група «Молодість», співвласниками якої є Карплюк та Мирончук. Дуже зручно, щоб не асоціюватись зі старими скандалами.

Проте це, ймовірно, не єдина причина такої зміни. Як ми вже писали вище, щодо цього об’єкта настало підозріло різке затихання проблем — одразу після того, як «Орлан-Інвест Груп» вивели з гри. І зробити це було доволі просто, адже фактично більшість рішень у правовому полі ухвалював замовник «Альфа-Буд», а не девелопер «Орлан-Інвест Груп». Цілком можливо, що платою за безперешкодне будівництво став прибуток Мирончука із цього ЖК. Адже інвестиційна група «Молодість» була заснована саме у 2021 році і керується ще одним вірним близьким партнером Карплюка Володимиром Співаком. 

Як наразі справи з будівництвом?

Але у 2024 році Управління поліції охорони в Київській області знову подало позов до замовника будівництва ТОВ «Будівельно-інвестиційна компанія «Альфа-Буд», аби визнати незаконним та скасувати рішення приватного нотаріуса Калуського районного нотаріального округу Івано-Франківської області Котелко Світлани Дмитрівни від 16.07.2021. Згідно з ним, право постійного користування земельною ділянкою остаточно передавалось «Альфа-Буд».

Засідання тривали декілька місяців, але врешті так ні до чого і не призвели. Знову ж таки з’ясувалось, що земля знаходиться на державному балансі, а тому всі проблеми щодо володіння територією мають вирішувати між собою Ірпінська міськрада та «Альфа-Буд». Тому наразі забудовник і далі може продовжувати робити що хоче, поки в міськраді знову не почнуть судитись (і не факт що виграють).

Звісно, сумно визнавати, що більшість таких справ вирішуються на користь нечесних на руку забудовників, які роками руйнували Ірпінь своїми бетонними джунглями, збудованими з усіма можливими порушеннями, і продовжуватимуть це робити. При цьому абсолютно безкарно. Але зі свого боку ми маємо можливість висвітлювати такі справи, аби люди могли побачити зворотну сторону «казкових» пропозицій Мирончукової/Карплюкової будівельної імперії.

Related Posts