Новорічні привітання ч.2: активісти також вітали корумпованих прокурорів Бучанської окружної прокуратури
Після привітань корумпованих суддів Ірпінського суду, про які ми писали раніше, активні приірпінці поїхали також до Бучанської окружної прокуратури, але тут їх зустріли значно грубіше.
За словами місцевої активістки, охоронець вирішив не впускати людей в приміщення, ніби якихось злочинців. Він кнопкою викликав поліцію, але поліціянти приїхали вже коли люди розійшлись.
Кого з корумпованих прокурорів вітали активісти?
На «хабарній» ялинці висіли два прізвища — Шубчик та Пургін. Вони, як і судді, відомі своїми «хорошими» справами. Хоча у вільному доступі про них можна знайти небагато.
У 2016 році саме прокурором Сергієм Шубчиком була програна одна зі справ в суді щодо незаконного виділення земельної ділянки в межах лісового фонду Ірпеня. Тоді ж не були розслідувані й провадження з побиття активістів Приірпіння. Також не покарали депутатів Коцюбинської селищної ради, які підробили печатку та заблокували роботу ради. Одному із них, Павлу Назаруку (Нові обличчя), який привселюдно заламав руку селищній голові під час ведення сесії, навіть не вручили підозру.
«Будь-які звернення громадян, а це десятки-сотні звернень на порушення їхніх прав та щодо злочинної діяльності з ознаками корупції посадових осіб місцевої влади з розкрадання державної та комунальної власності, не розслідуються роками. Наприклад, провадження про виділення землі на підставних осіб, де конкретні громадяни зверталися до прокуратури Ірпеня із заявами, що їх використали як підставних осіб на отримання земельних ділянок, уже декілька років заморожені. Відбувається пряме покривання прокуратурою Ірпеня корумпованого будівельного бізнесу мерів-кумів Бучі та Ірпеня Федорука-Карплюка, заява про ухилення від сплати пайової участі з використанням службового становища будівельних компаній, які належать родинному клану Федорука-Карплюка також знаходиться в прокуратурі вже кілька років та багато іншого», – розповідає місцевий активіст Віктор Бархоленко.
За всі ці порушення Шубчика у тому ж 2016 році відсторонювали з посади для службового розслідування. Але вочевидь це не дало ніяких результатів, бо він і досі працює прокурором.
Але найголовніше те, що він також дотичний до справи незаконного розпаювання «Бучанського Межигір’я».
Другий прокурор, Тарас Пургін, не так давно почав працювати у Бучанській окружній прокуратурі, бо перша декларація звідти у нього за 2022 рік. До цього він встиг прославитись на Житомирщині у Коростишівській місцевій прокуратурі.
У 2019 році його звинувачували у причетності до роботи незаконної автозаправної станції у місті Малин, яку було встановлено без відповідних документів. Місцеві активісти запевняли, що пан Пургін щомісяця отримував свою «частку» з незаконно встановленої АЗС ТОВ «Квінта», і ніби-то, ділився з прокурором Житомирської області.
«Автозаправка ТОВ «Квінта» з 2001 року незаконно розташована в центрі міста Малин по вулиці 1-го травня на землях комунальної власності, якою розпоряджається Малинська міська рада. Відповідно, всі ці роки підприємець не платив ні податки (а це вже питання до бездіяльності Державної фіскальної служби України і відповідності займаній посаді керівництва місцевого ДФС), а ні орендну плату за землю (тут прокуратура Малина мала б захищати інтереси держави разом з Малинською міськрадою). 4 квітня ТОВ «Квінта» мала перевіряти Державна служба України з надзвичайних ситуацій, втім, через прокурора Тараса Пургіна й цю перевірку вдалося «залагодити», — розповідають журналісти.