Головне Гостомель

Отруїли миш’яком 925 м2 землі: у Гостомелі викрили підприємців

Засновник і директор промислового підприємства у Гостомельській громаді здійснювали незаконний скид і накопичення миш’яку. Через їхню діяльність небезпечними відходами було забруднено 925 м2 території. Про це повідомляє Національна поліція України.

Потрапляння миш’яку в організм людини може спричинити рак, ураження шкіри, мутацію ДНК, а також призвести до летальних наслідків.

Для вчинення злочинних дій порушники самовільно зайняли земельні ділянки Гостомельської громади.

Протиправну діяльність спільників викрили оперативники Департаменту забезпечення діяльності пов’язаної з небезпечними матеріалами Нацполіції та слідчі Бучанського РУП Київської області спільно зі спеціалістами Державної екологічної інспекції  Столичного округу та за процесуального керівництва Бучанської окружної прокуратури.

Поліціянти провели огляд земельних ділянок з цільовим призначенням «Для ведення особистого селянського господарства, приватної форми власності» та виявили штучну гідроспоруду, до якої через трубу стікала речовина з різким неприємним запахом. Труба, яка була прихована шаром ґрунту, травою й чагарниками, вела до місцевого підприємства. 

Наразі слідчі повідомили засновнику та директору підприємства про підозру за самовільне будівництво споруди на самовільно зайнятих земельних ділянках та їх подальше забруднення шкідливими для довкілля речовинами (ч. 1 ст. 239, ч. 3 ст. 197-1 Кримінального кодексу України). Максимальне покарання, яке може загрожувати зловмисникам — до трьох років обмеження волі.

Related Posts