Бородянка Головне

Понад 60 мешканців Бородянки досі вважаються зниклими безвісти

Після звільнення Бородянки навесні 2022-го року там нараховували 73 цивільних, які зникли безвісти через бойові дії та окупацію. Станом на 2025 рік статус безвісти зниклих все ще мають понад 60 людей — правоохоронцям наразі не вдалося ідентифікувати їх ні як живих, ні як загиблих. Про це журналісти «Слідство.Інфо» дізналися з відповіді на запит в Офіс Генпрокурора.

У відомстві зазначають, що станом на 11 лютого 2025 року зниклими безвісти за час окупації Бородянки вважаються понад 60 цивільних, а одразу після звільнення селища ця цифра була більшою.

«Після звільнення селища Бородянка вважалися зниклими безвісти 73 особи (з них станом на сьогодні 35 осіб встановлено або ідентифіковано серед загиблих). Звертаємо увагу, що ці дані не є остаточними, розслідування триває», — зазначають в Офісі Генпрокурора.

Правоохоронці додають, що під час бойових дій та окупації селища загинула щонайменше 171 цивільна людина.

Нагадаємо, Бородянка на Київщині була під російською окупацією понад місяць. До повномасштабного вторгнення тут жило близько 13 тисяч людей. Майже одразу після початку відкритої війни — 26 лютого — росіяни вперше обстріляли селище. Понад місяць на Бородянку скидали бомби, обстрілювали з «Градів» та «Ураганів». Також тут розташувалася база «кадирівців»

Сили Оборони звільнили селище від окупантів 1 квітня 2022 року. За кілька днів журналісти «Слідства.Інфо» оприлюднили матеріал із щойно деокупованої Бородянки. Тоді місцеві розповідали, що росіяни забороняли людям підходити до зруйнованих багатоповерхівок і розбирати завали, хоча звідти було чутно голоси. Фактично, ці багатоповерхівки стали «братніми могилами» для десятків людей, які ховалися у підвалах від обстрілів та не змогли вибратися з-під завалів.

Related Posts