Головне Гостомель

Річниця деокупації Гостомеля: як виглядало місто після боїв з росіянами

Пройшло вже два роки з моменту звільнення українськими військовими передмістя столиці — Гостомеля, Бучі та Ірпеня — від російських загарбників. Після вигнання окупантів відкрилися їхні страшні злочини: розстріли, катування, знищення міської інфраструктури.

Бої за Гостомельський аеропорт розпочалися 24 лютого і тривали до 31 березня. Саме тоді було знищено  легендарний літак Ан-225 «Мрія», відомий у всьому світі. Видання Українські Новини зібрало фотографії та відео, зроблені одразу після того, як Гостомель було звільнено.

За подіями, які розгорнулися навколо Гостомельського аеропорту, який ще називають аеропортом «Антонов», світ міг спостерігати практично в реальному часі. Спочатку — за евакуацією мирних жителів, потім — за спробами росіян закинути свій  десант на територію аеропорту та побудувати повітряний міст з територією Росії. Деякий час російські десантники навіть перебували на території «Антонова», але їх вибили звідти.

Завдяки героїчним діям військових Збройних сил України, опору цивільних та допомозі волонтерів вдалося спочатку стримати раптовий наступ ворога, а потім визволити свої міста від окупації.

На момент звільнення в Гостомелі були повністю знищені дороги, зруйновані та спалені будинки. Намагаючись врятуватися від обстрілів, містяни, кидали власні автомобілі прямо на дорозі. Поряд палала ворожа техніка. Коли місто звільнили, фотографи зі всього світу фіксували наслідки ворожого вторгнення. Тоді ці світлини облетіли світ.

6 березня 2022 року Президент України надав почесне звання «Місто-герой України» місту Гостомель.

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *