Три нових ботанічних пам’ятки: на Київщині може побільшати природоохоронних територій

Вже 6 березня депутати Київської обласної ради можуть проголосувати за створення трьох нових ботанічних пам’яток. Ідеться про “Росичку” біля села Луб’янка в Бучанському районі, “Весняні квіти” в селі Велика Солтанівка та “Гирло річки Прип’ять”, яке хочуть номінувати на угіддя міжнародного значення. Про це повідомляє «Київвлада».
Так, за планом нова ботанічна пам’ятка “Росичка” буде розташована на земельній ділянці площею 2,9 га поблизу села Луб’янка в Бучанському районі. Таке рішення зумовлюють потребою зберегти унікальне природне утворення, де зростають популяції росички середньої та ситника бульбистого. Ці види рослин занесені до Червоної книги.
“На земельній ділянці проживає мідянка звичайна, яка занесена до Червоної книги України. Найбільш численною групою тварин на вказаній території є птахи, значна кількість видів яких є рідкісними або зникаючими. Так, синиці, дятли та повзики охороняються Бернською конвенцією”, — розповіли у Київському еколого-культурному центрі.
Ботанічну пам’ятку “Весняні квіти” хочуть створити на земельній ділянці 0,09 га в селі Велика Солтанівка, що у Фастівському районі. За словами директора КЕКЦ, на цій території зростає популяція горицвіта весняного, що також занесений до Червоної книги України.
“Тут зустрічається 5 видів червонокнижних метеликів, зокрема бражник мертва голова та велике нічне павичеве око. Окрім безхребетних, фауна об’єкта багата на амфібії та плазунів. Наприклад, поширені сіра жаба і звичайний вуж. А такі тварини як прудка ящірка, веретільниця та травʼяна жаба охороняються Додатком ІІ до Бернської конвенції, — зазначив Володимир Борейко.
Водно-болотному угіддю “Гирло річки Прип’ять” хочуть надати статус міжнародного значення. Угіддя, площею 22034 га, розташоване в Іванкові Вишгородського району в межах Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. На території зареєстрували близько 600 видів судинних рослин.
“Провідними родинами флори в умовах заплавного режиму виступають осокові, злакові, айстрові, зонтичні, вербові, гірчакові, жовтецеві та ситникові, які набули різноманіття завдяки низці екологічних факторів, які відбуваються у заплаві. На території угіддя нараховується 281 вид фауни. Угіддя є важливим місцем для існування 72 видів фауни та 7 видів флори, які належать до різних охоронних списків”, — ідеться в номінаційній формі.