Бородянка Головне

У Бородянці успішно працює центр з утилізації будівельних відходів: міжнародні партнери відвідали підприємство

Україна послідовно впроваджує європейські стандарти поводження з небезпечними матеріалами. Однією з найбільших проблем, що постала після російських обстрілів, є утилізація будівельних відходів, які містять азбест. Цій темі був присвячений спільний тренінг JICA та ПРООН «Семінар з підвищення обізнаності, ідентифікації та безпечного поводження з азбестом – Захист здоров’я українців». Про це повідомив т.в.о. голови Київської ОДА Микола Калашник.

У межах заходу також відвідали успішний кейс на Київщині — комунальне підприємство «Центр екологічно-гігієнічного моніторингу та контролю» у Бородянці.

На спеціальному майданчику в Бородянці здійснюється переробка будівельних відходів: бетону, цегли, кераміки та інших матеріалів.

На кінець 2024 року там було перероблено понад 4 300 тонн основних компонентів будівельних відходів із Макарівської, Бородянської та Гостомельської громад. З початку поточного року відсортовано та перероблено 328 тонн відходів із Макарівської територіальної громади та перероблено 563 тонни будівельних матеріалів із Бородянської громади.

Уже перероблені відходи передаються громадам для подальшого використання у процесах відновлення та реконструкції інфраструктурних об’єктів.

«Ми розуміємо, що шлях до європейських стандартів — це не лише про технології, а й про зміну підходів, навчання та взаємодію. Тому такі тренінги, як цей, організований JICA і ПРООН, є важливим кроком до об’єднання зусиль», — наголосив Калашник.

Окрему подяку він висловив Японському агентству міжнародного співробітництва (JICA) за надання необхідної техніки для переробки відходів, що утворилися внаслідок руйнувань, завданих російським агресором.

Related Posts