Ірпінь Головне

В Ірпені пройде виставка гуцульських писанок

В Історико-краєзнавчому музеї Ірпеня 19 квітня о 15.00 відбудеться відкриття виставки писанок «Великдень у краї гуцульської писанки та сирних коників». Про це йдеться на сторінці музею.

Експозиція буде зосереджена на майстрах із села Космач — найбільшого села в Європі з населенням понад 7 тисяч людей.

«В першу чергу Космач знаменитий завдяки своїм народним майстрам, які зберігають і передають із покоління в покоління етнокультурні традиції рідного краю.  Наразі у селі є близько 400 писанкарів. Окрім писанкарства, яке зробило Космач відомим далеко за межами України, тут ще займаються ткацтвом, боднарством, вишивкою, виготовленням сирних коників, народного вбрання, музичних інструментів, весільних головних уборів», — розповідають у дописі.

Зокрема, на виставці будуть представлені писанки на курячих, гусячих та страусових яйцях написані відомими космацькими майстрами – Ганною Линдюк, Оленою Кравчук та Марією Варцаб’юк.

В експозиції також можна буде побачити обрядовий дерев’яний посуд (пасківники, дорідники), сирні коники, кераміку, різьблені тарелі, вишиті рушники, ткані верети які є невіднятним атрибутом Великодніх свят на Гуцульщині.

Наголошують, що окремої уваги заслуговують роботи одного з найкращих боднарів Гуцульщини – Йосипа Приймака. Майстер виготовляє дерев’яні ємності такими ж інструментами, з якими працювали його предки декілька століть тому. 

Відвідати музей можна з вівторка по п’ятницю з 9.00 до 17.00 та у суботу з 10.00 до 16.00. Неділя та понеділок — вихідні дні.

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *