Ірпінь Головне Ексклюзив

В Ірпінській міськраді скоротили виплати працівникам, але заколотники «зарплатного скандалу» чомусь не поспішають радіти

Вчора, 9 травня, в Ірпінський міській раді пройшла 41-ша сесія. Її провели під головуванням секретаря ІМР Анжели Макєєвої через відсутність мера Олександра Маркушина. За його словами, у цей час він представляв Ірпінь на Другому Міжнародному Саміті міст і регіонів.

На цій сесії, зокрема, ухвалили рішення про скорочення зарплатного фонду виконавчого комітету міськради. Через завищені зарплати точаться скандали уже другий місяць: депутати від «Нових облич», ексмер Володимир Карплюк та його медіа ITV аналізували ледь не кожну виплату, вимагали справедливості та скорочення витрат. Але чомусь, коли справа все-таки дійшла до цього, більшість не висловила такої ж бурхливої реакції, як на початку.

Найбільше виділився лише колишній радник міського голови Андрій Літвинов — на його сторінці цій темі присвячено аж шість дописів. Три із них з доданими співавторами, але що цікаво — більшість із них не зробили розповсюдження посту на свою сторінку. 

До речі, цікавий факт: Літвинов також поділився новиною від ЗМІ «Київвлада», де розповідається про рішення та загалом про скандал. Але чи то журналісти не доперевіряли, чи то так було задумано, але вони теж поширили фейк про те, що проводилися обшуки вдома у мера та деяких працівників міськради. Але, як ми писали раніше, навіть у поліції спростували цю заяву. За даними правоохоронців, йшлося лише про вилучення документів з ІМР, а слідчі дії ні за чиїм місцем проживання не проводились. У публікації «Київвлада» про це спростування ніде не сказано. Є лише інформація, що Маркушин сам заперечує інформацію про обшуки.

Загалом відреагували на рішення у себе на сторінці лише уже згаданий Літвинов, депутати Оксана Нечитайло, Дмитро Чава, Антон Головенко, Антоніна Довганич та голова фракції НО Олександр Пащинський. При чому останній виклав лише список рішень на сесії без якогось емоційного тексту, як це було у випадку з «несправедливими» виплатами. Тому тут залишається головне питання: а чи стосуватиметься скорочення зп і його тещі — заступниці мера Лідії Михальченко?

Зауважимо, що дуже красномовно висловився Антон Головенко, який гордо підкреслив, що скорочення зарплатного фонду ініціювала його команда і ці зміни підуть лише на користь місту. До команди Головенка, до речі, входить і Лідія Михальченко, яка отримувала найбільшу зарплатню в Ірпінській міськраді.

Згідно з її декларацією, за 2023 рік вона отримала понад 1,5 млн грн, що навіть перевищує нарахування начальниця відділу по роботі з персоналом Тамари Халаім, про яку не перестають писати ITV та НО, на 9 тисяч. Тобто близько 132 тис. грн на місяць отримувала Лідія Яківна на посаді заступниці мера Ірпеня. Тож чи радіє скороченню зарплатного фонду в ІМР Михальченко так само як і Головенко – не відомо. Радісного допису від заступниці ми не знайшли.

Цікаво, що депутати та працівники ІМР, які були серед тих, хто найбільше вимагав справедливого розподілення зарплат, як-от Євгенія Антонюк, Андрій Кравчук та Юлія Устич, не мають на своїх сторінках ніяких згадок про сесію. Нічого не публікував і сам ексмер Володимир Карплюк, який власне і розпочав зарплатний скандал.

Можливо, Кравчук та Устич були дуже зайняті своїми скандалами. Адже, за інформацією ЗМІ, Юлію нещодавно викрили на брехні в декларації: спочатку вона подала більшу суму зарплатні, а потім виправила на меншу. А Кравчука взагалі відсторонили від виконання обов’язків першого заступника мера через інформацію, що він причетний до розкрадання бюджетних коштів на відбудові спортивної школи.

То чому ж виходить так, що дописи у всіх з’являються лише коли виявляють якісь проблеми, що можуть дискредитувати репутацію команди Маркушина? Адже це рішення, за яке НО начебто боролись і ось його нарешті ухвалили. Чому ж не відзначити свій тріумф? 

Таке мовчання промовисто наголошує на тому, що, цілком можливо, вся ця історія була протягнута в публічний простір зовсім не заради її вирішення. Скоріше якраз навпаки: ті, хто зчинив скандал, більше хотіли зіпсувати репутацію «потрібним» людям, аніж по-справжньому «припинити корупцію».

Раніше ми робили матеріал з аналізом скандалу, де розповіли кому насправді він може бути вигідний та які пункти зручно замовчуються. А також привідкрили завісу чи бідує найктивніший «борець з корупцією», який раніше сам мало не сів на 5 років за корупцію в Ірпінській міській раді, Андрій Літвинов. 

Істина проста: якби взялися свої грішки рахувати, то до чужих і не добралися б.

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *