Ірпінь Головне Ексклюзив

Звільнення ексрадника мера Ірпеня Андрія Літвинова: чи все так чисто і справедливо?

Сьогодні знову продовжуємо говорити, про чиновників, які вирішили піти з посади через скандал в Ірпінській міській раді. На черзі — ексрадник мера Маркушина Андрій Літвинов.

Він виклав у себе на сторінці пост із заявою про звільнення 8 квітня і при цьому наголосив, що йде через надмірно високі зарплатні інших працівників ІМР. 

Перше питання, яке постає і до нього, і до всіх інших, чому ніхто не бачив ці завищені нарахування раніше? Адже, знову ж таки, вся інформація є у вільному доступі і навіть для звичайних людей, тому працівники міськради тим паче мали бути з нею ознайомлені. І якщо вони знали про це все, то чому лише саме зараз почали говорити? Що заважало це зробити пів року чи рік тому, якщо махінації, за словами ексмера Володимира Карплюка та його команди, були вже давно?

Сам Літвинов у своєму пості пише, що лише у квітні 2024 року відкрилися декларації працівників виконавчого комітету Ірпінської міської ради. Але ж, наприклад, медіа ITV ще у січні аналізувало і також робило акцент на деклараціях за 2022 рік — знайшли зловживання начальниці відділу по роботі з персоналом Тамари Халаім. Тому не можна сказати, що інформація про те, що нібито щось було не так із виплатами, з’явилась раптово виключно у квітні. 

Також варто проаналізувати й декларації самого ексрадника, якщо він виступає за чесні доходи без махінацій та корупції. Першу звітність він подав у 2016 році. Тож, за цей рік було задекларовано 18,5 тис. грн доходу, 2017 — 187 тис. грн, 2018 —  251,8 тис. грн. Окрім цього, у 2018 році чиновник вперше декларує готівкові накопичення розміром 100 тис. грн.

У 2019 році він отримує нову посаду секретаря міськради та дохід 380 тис. грн. У накопиченнях уже 200 тис. грн. У цьому ж році у нього з’являється квартира площею 78 кв. м в Ірпені вартістю 96,8 тис. грн. Нагадаємо, що за даними Мінфіну, ще у 2017 році мінімальна вартість квадратного метра в Ірпені була 7 000 грн. Тому як Літвинову вдалося купити квартиру з ціною в 5 разів нижче ринкової — загадка. Проте тут також вказаний подарунок у негрошовій формі від Олени Литвинової, який збігається з вартістю раніше купленої квартири. Але навіть якщо це подарунок, квартира зареєстрована за такою низькою вартістю все ще викликає питання.

У 2020 році його підвищують до радника з доходом 602 тис. грн і його накопичення зростають до 500 тис. грн. Далі 2021 рік — 445,7 тис. грн доходу, з’являється Тесла вартістю 956 тис. грн, а накопичено вже 650 тис. грн. 2022 рік — дохід майже 449 тис. грн, накопичень вже 700 тис. грн. У 2023 він задекларував 415, 3 тис. грн зарплатні, а на рахунку було вже 750 тис. грн. У жодній з декларацій немає ніяких задекларованих подарунків, спадщини або інших великих джерел доходу, окрім зарплати від міськради. Є лише дрібні нарахування соціальних виплат чи інших доходів — за всі роки вийшло 39,4 тис. грн. 

Тобто загалом зарплати від міськради з 2016 року Літвинов задекларував на 2 млн 749 тис. грн. При цьому в нього з’явилась квартира з сумнівно низькою задекларованою вартістю, авто вартістю 956 тис. та накопичення розміром 750 тис. грн. Якщо вирахувати заощадження і витрати на авто, то виходить, що на своє життя за 8 років Літвинов витратив всього 1 млн 43 тис. грн, що в середньому по 130, 3 тис. грн на рік та майже 11 тис. грн на місяць. Доволі економно, враховуючи дороге авто та 3 квартири у власності (2 інші він набув до 2016 року).

Також дивна картина виходить, якщо порахувати дохід до 2021 року та зіставити його з вартістю купленого тоді авто та заощаджень. За 6 років Літвинов заробив приблизно 1 млн 885 грн, але більшу частину з них — 1 млн 606 тис. грн — витратив на машину та відклав. Виходить так, що він 6 років жив приблизно на 279 тис. грн, тобто 46 тис. грн на рік або 3 875 грн на місяць (це як мінімальна зарплатня ще у 2018 році). 

Можливо, ексрадник мав додаткові доходи з інших джерел, адже його посада фактично не забороняє окремо мати бізнес. Проте ніяких інших нарахувань у декларації не враховано. Може, забув задекларувати.

Тепер повернімося до теми стосовно кадрових махінацій в Ірпінській міській раді, про які нібито ніхто не був в курсі. Колишній керуючий справами виконавчого комітету Дмитро Негреша виклав рішення ІМР від 21 листопада 2023 року, яке, за його словами, було підроблене (хоча з фото видно, що там щось замалювали). І саме таким чином, запевняє він, проводились незаконні зміни в штаті. І Літвинов його підтримує в цьому — робить репост до себе на сторінку.

 

Але чомусь виявляється, що він сам же і голосував за це фіктивне рішення на 36-й сесії. Але в коментарях до допису, де люди вказали на цей факт, запевняє, що під цією ж назвою тоді був зовсім не той зміст документа. Але пояснити за що ж саме тоді голосував ексрадник не зміг.

Тож, ми перевіряємо вислови інших «прихильників справедливості» далі та слідкуємо за розвитком ситуації.

Нагадаємо, нещодавно ми розбиралися чиєю радницею насправді була Дарина Катькало, яка теж “гучно” на своїй сторінці у Facebook йшла від мера Ірпеня Олександра Маркушина. Та дізнавалися чи насправді вона працювала на волонтерських засадах, як про це так яро заявляє.

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *